دندان پزشکی کودکان
آموزش تخصصی مسواک زدن و نحوه مراقبت از دندان ها به کودکان

اینکه چطور در سنین مختلف کودک را برای مسواک زدن آماده کنید, چگونه کودک را تشویق به مراقبت از دندان هایش کنید ,  از چه نوع مسواکی و خمیر دندانی استفاده کنیدو…در مقاله آموزش مسواک زدن به کودکان بیان می شود.

مراقبت های پیشگیرانه

مراقبت هایی از جمله استفاده از تمیز کننده ها خصوصا فلوراید و توصیه های لازم مربوط به تغذیه و رژیم غذایی. آشنایی با فلوراید تراپی اطفال , خمیر دندان های حاوی فلوراید , ژل ها و دهان شویه های حاوی فلوراید و آدامس های فلوراید دار و… در کلینک های دندانپزشکی ارائه می شود.

تشخیص زود هنگام حفره دندانی

حفره های دندانی سوراخ هایی هستند که به دنبال پوسیدگی در دندان ایجاد می شود. علامت اصلی حفره دندان، سوراخ در دندان است. اما گاهی ممکن است این عارضه با هیچ نوع علائمی همراه نباشد. پس تشخیص به موقع می تواند از مشکلات دیگر جلوگیری کند.

فرزاندان بزرگترین سرمایه ما در زندگی هستند و هیچ چیزی برای ما مهمتر از سلامت آنها نیست.  رویش دندان های  دایمی در کودکان از سن  6-7 سالگی با افتادن دندان های شیری شروع شده و به تدریج تمامی دندان های شیری با دندان های دایمی جایگزین میشوند که مراقبت و بهداشت دهان هم برای دندان شیری نوزادان و هم برای دندان های دایمی آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد و با رعایت کردن موارد بهداشتی و درمان های پیشگیرانه ای که دندانپزشکان متخصص کودک در سنین پایین جهت جلوگیری از ایجاد پوسیدگی در دندان های کودکان انجام می دهند میتوان آینده ای سالم تر و بدور از درد دندان را برای فرزاندانتان مهیا کنید.

طبق توصیه موسسات معتبر جهانی لازم است تا کودکان را قبل از یک سالگی برای معاینه نزد دندانپزشک متخصص کودکان برد تا پوسیدگی های دندان و بیماری های احتمالی دهان  در استیج های اولیه تشخیص داده شده و درمان شوند تا از سختی و هزینه درمان تا حد زیادی کاسته شود و آموزش های لازم جهت بهداشت دهان به کوکان و والدین آنها داده شود.


با ما تماس بگیرید

زنجان، چهارراه سعدی، روبروی مجتمع آریا، ساختمان سپنتا، طبقه اول، واحد 2


تماس اورژانسی

02433469088ارتباط مستقیم با دستیار

09199597937فعالیت ما را دنبال کنید

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 الی 20کلیه حقوق این وب سایت برای دکتر شایان امینی محفوظ می باشد.